اصول شغل بیزینس کوچینگ

داشتن شغل بیزینس کوچینگ بی شک شغل و حرفه ای همراه با دانش و ارزشمندی است.

بودن در این حرفه به شما این امکان را میدهد که هم یک معلم باشید و هم به اجتماعی که در ان حضور دارید نشان دهید که چقدر خوب میتوانند از دانش شما بهره ببرند.

با وجود این به منظور اینکه تبدیل به یک کوچ کسب و کار موثر شوید و در شغلتان موفق شوید نیاز دارید که دقیقا بدانید این شغل چه چیزی است.

این مقاله معرفی کلی از این حرفه به ما میدهد. اطلاعاتی درباره استانداردهای فرایند بیزینس کوچینگ، این که چه چیزی هست و چه کسانی میتوانند از ان استفاده کنند.

بیزینس کوچینگ چیست؟

کوچینگ کسب و کار(بیزینس کوچینگ) واژه ای است که در جهت یاری رساندن به دیگران جهت بهبود رشد و پیشرفت در کسب و کارشان به کار برده میشود.

به عنوان یک بیزینس کوچ، این مسئولیت شما است که دانشتان از کسب و کار را بردارید و جهت بهبود کسب و کار بقیه به آن‌ها کمک کنید. احتمالاً واژه کوچ به معنای مربی ورزشی را شنیده اید. مربیان ورزشی به ورزشکاران کمک می کنند تا توانایی ایشان را بهبود ببحشند و از انچه هستند بهتر و بهتر شوند. بیزینس کوچینگ هم همین طور است. فقط با کمی تفاوت.

بیزینس کوچینگ و کج فهمی ها

ممکن است بعضی کژفهمی ها در معنای بیزینس کوچینگ وجود داشته باشد. کوچ بودن مترادف با منتور و مربی نیست. عنوان کوچ وطیفه شما این است که گوش دهید، سوال بپرسید مراجعانتان را توانمند کنید و او را به سمت اقدام کردن هدایت کنید. هدف شما این است که انها از نقطه ا به نقطه ب بروند به شکلی که بالاترین کارایی را داشته باشند. این که این مسیر چگونه طی شود به طور کامل به شما و مراجعانتان برمیگردد و روشهایی که براساس توانایی ها و نیازها به کار میبرید. در ذهن داشته باشید که هر مراجع متفاوت است و ممکت است سبکی که با یکی کار میکنید برای مراجع دیگر کاربردی نباشد. مهارتها و توانایی هایی که با خودتان به این شغل می اورید تعیین میکند که چگونه می توانید خودتان را با نیازهای مشتری و سوژه هایشان سازگار کنید.

بیزینس کوچ یک معلم است

بیزینس کوچینگ در درجات مختلفی میتواند به کار گرفته شود. جامعه هدفی که در این حرفه برای خودتان مشخص میکنید مانند متدی که به کار می برید کاملا اختیاری و به تصمیم خود شماست. همانطور که طرح شغل بیزینس کوچینگ را برای خودتان می چینید. شما زمانی را نیاز دارید تا روی خودتان و مهارتهایتان نیز کار کنید. بیزینس کوچینگ برای بعضی ها ممکن است شبیه شغل معلمی به نظر بیاید ولی بدین معنا نیست که شما متخصص هستید که همه چیز میدایند. مسائل روز به روز در دنیای تجارت و کسب و کار تغییر میکنند بنابراین یک بیزینس کوچ بودن اغلب به این نیاز دارد که شما همواره در حال یادگیری باشید. ارتباطات موثر، گوش دادن و توانایی های حل مسئله برای شغل شما در بیزینس کوچینگ ضروری هستند.

فرایند کار: هنگامی که یک قرارداد بین کوچ و مراجع بسته میشود این بدین معنا نیست که شما به عنوان کوچ به دل کسب و کار مشتری میروید و به انها میگویید که چه کنند. فرایند کار به چندین جلسه و ارتباطات منظم بین شما و مراجعانتان نیاز دارد تا دقیقا مشخص شود که قرار است در جلسات چه چیزی دنبال شوند. ساختار بیزینس کوچینگ را در زیر میتوانید ببینید.

1)اماده سازی:

در مرحله اول شما برای ادامه فرایند و جمع اوری اطلاعات قدم برمیدارید. داده ای که از این طریق به دست میاورید به شما کمک میکند تا کوچینگ سازگارتری با مراجعانتان داشته باشید. شما باید تحقیقاتتان را کامل کنید و هر اطلاعاتی که میتواند به شما کمک کند و برایتان سودمند باشد را جمع کنید.

2)قرارداد

در این مرحله جزئیات خدمات شما و چگونگی روند جلسات برای شما و مراجعتان مشخص میشود. شما پلن خود را به مشتری تان ارائه میدهید و هماهنگی های لازم را انجام میدهید. به طور کلی این روند برای باقی نماندن ابهام انجام میشود.

3)جلسه اغازین گرم کننده

ساختاربندی یک جلسه گرم کننده معمولا طولانی ترین مرحله کار است. در طول این مدت شما مراجع خود را در نقطه جاری ارزیابی میکنید. این جلسه سبک جلسات بعد را تعیین میکند. همچنین مهم است که به تضاد منافع توجه کنید. همه کسانی که قرار است در اسن مسئله سهیم باشند مانند سایر شرکا، کارمندان و .. همه به یک همسویی در هدف و ارزش باید برسند.

4) جلسات منظم

جلسات منظم مرحله بعدی هستند. اینکه چگونه انجام بشوند و چند جلسه باشند. هرچند که جلسات الزما نباید یک شکل باشند و بهتر است که در هر جلسه نواوری و منحصر به فرد بودن وجود داشته باشد تا توجه و علاقه مراجع تا انتهای جلسات حفظ شود. شما همچنین میتوانید تصمیم بگیرید تا تکالیفی را برای مراجعانتان در نظر بگیرید تا قبل از جلسه بعدی ان را انجام دهند.

5) جلسه نهایی

در این جلسه باید یک جمع بندی از جلسات گذشته داشته باشید و همچنین می‌توانید این مرحله را به عنوان یک تکلیف نهایی برای پیشرفت مراجعتان در نظر بگیرید و پیشنهاداتی به او بدهید. بعد از اینکه بعد از اتمام این جلسه چه کنند که سازماندهی شان ادامه پیدا کند.